JAK VYBRAT KVĚTINU

Květinová etiketa


Sudý nebo lichý počet?

Názory se mohou lišit, ale faktem zůstává, že jakýkoliv počet může vykouzlit úsměv na rtech. Sudý počet byl ve střední Evropě spojen s obdarováním jak zesnulého, tak zároveň boha, pro sudý počet. Na západ od náš je však zvyklost obdarovat partnera sudým počtem v den výročí - 12 květin za 12 společných měsíců, 24 květin za 2 společné roky a tak dále.

 
Modrá a Fialová
Tyhle barvy nejsou u růží příliš tradiční a oblíbené, nicméně modré či fialové růže značí úctu a obdiv a mohou také symbolizovat vyrovnanost.
 
Červená růže
Rudé a červené růže vyjadřují lásku a vášeň. Pokud přesně to chcete povědět Vaší drahé polovičce sahněte rozhoně po nich.
 
Žluté růže
Žluté růže vyjadřují přátelskou náklonnost, radost, ale také bývají spojeny například s přáním brzkého uzdravení a štěstí. Reprezentují platonickou lásku a sympatie, bez sexuálního podtextu.
 
Růžové růže
Růžové růže vyjadřují lásku, romantiku, roztomilost, něžnost, ale také vděk či ocenění. Dokonce s nimi lze vyjádřit obdiv nebo říct někomu děkuji.
 
Bílé růže
Bílé růže jsou symbolem opravdové a věrné lásky. Jsou také velmi oblíbené ve svatebních kyticích, symbolizují totiž spojení dvou bytostí a čistotu jejich lásky. Vyjadřují úctu k obdarovanému.
 
Oranžové růže
Oranžové růže znázorňují most mezi vášnivou láskou reprezentovanou rudými a přátelstvím vyjadřovaným žlutými růžemi. Symbolizují touhu po něčem víc, ale také obdiv a uznání.
 
Zelené růže
Zelené růže darované členem rodiny či přátel značí štěstí, podporu a naději Obdaruje-li vás jimi muž, protože se mu líbí zelená barva, znamená to, že je vytrvalý.
 
Duhové růže
Barevné růže nejsou přírodní, ale i tak mají svůj význam. Vyjadřují více názorů nebo emocí v jednom květu růže a to vždy pozitivní.
 
Černé růže
Černá růže není až tak obvyklá barva pro květinu a mnozí by ji položili pouze na hrob. Nemusí, ale značit jen negativní věc. Černá růže má význam nových začátků a zastrašení starých a škodlivých zvyků.